CHP’NİN KARACABEY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖNÜL AVİL

CHP Parti Meclisi’nin aldığı kararla aralarında Karacabey’in de yer aldığı Bursa’daki 8 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu.

CHP Parti Meclisi’nin aldığı kararla aralarında Karacabey’in de yer aldığı Bursa’daki 8 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’daki 8 ilçenin belediye başkan adayı önceki akşam yapılan Parti Meclisi Toplantısı’nın ardından açıklandı. Buna göre, ilçe kamuoyunda merakla beklenen, CHP’nin Karacabey Belediye Başkan Adayı duayen siyasetçi Gönül Avil oldu.

CHP’de önce MYK ardından Parti Meclisi, yerel seçim gündemiyle Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplandı. Parti Meclisi’nin toplantısının ardından Bursa’da adaylığı açıklanan isimler şu ise şekilde:

Karacabey: Gönül Avil, Gürsu: Haşim Öztürk, Harmancık: Haşim Ali Arıkan, İznik: Ali Sarı, Keles: Orhan Aslan, Orhangazi: Çetin Çoklar, Osmangazi: Erkan Aydın, Yıldırım: Mehmet Önder Mutlu.

8 ismin adaylığının duyurulması sonrası açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “İlk Parti Meclisi toplantısında Mustafa Bozbey’in Bursa Büyükşehir adaylığı için karar alınmıştı. Bursa’da büyük bir heyecan yaratan bu kararın ardından Parti Meclisimiz 8 yol arkadaşımızın daha adaylığını duyurdu. Alınan karar partimiz ve Bursa’mız için hayırlı olsun. Her zaman vurguladığımız gibi bizim tek hedefimiz Bursa Büyükşehir’i kazanmak. Bu hedef için Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey, ilçe belediye başkan adaylarımız ve örgütümüz ile birlikte mahalle mahalle, sokak sokak, gece gündüz durmadan çalışacağız. Bursa’da yatırımlardan, hizmetlerden mahrum bırakılan ilçelerimizi de 31 Mart’ta sosyal ve iyi belediyecilik ile buluşturacağız. 31 Mart akşamı önce Bursa sonra Türkiye gülümseyecek.” dedi.

DEVA Partisi adayı Yasemin Tuna’nın ardından Karacabey’de belediye başkanlığına aday gösterilen ikinci kadın siyasetçi olan Gönül Avil, ilk açıklamasında yerel seçimleri kazanmak ve Karacabey’i CHP Belediyeciliği’ne kavuşturmak adına çok çalışacaklarını söyledi. Teşkilatın tüm bireylerine birlik beraberlik çağrısı yapan Avil, “Gelin bu seçim sürecini birlikte ve güçlü bir şekilde beraber yürütelim. Küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakalım. Karacabey’imiz adına, partimiz adına yerel seçimleri kazanmak için çalışalım. Birlikte başarabiliriz. Halkımız iş bilmez AK Parti belediyeciliğinden bıktı usandı. Bunu Karacabey’in her sokağında görebiliyoruz. Karacabey’in CHP belediyeciliğine ihtiyacı var. Şunu çok iyi biliyoruz ki, CHP’nin yönettiği tüm şehirlerde insanlarımız gülümsüyor. İnanıyorum ki Karacabey’de de tarih yazacağız ve 31 Mart akşamından sonra hem Bursa hem de Karacabeylilerin yüzünü gülümseteceğiz. Belediye başkan adaylığım noktasında bana inanan ve güvenen başta Genel Başkanımız Özgür Özel olmak üzere, Parti Meclisimize, İl Başkanlığımıza, Karacabey İlçe Örgütümüze ve yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Karacabey’imiz adına hayırlısı olsun.” diye konuştu.  

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register