Karacabey’de yılların hayali Yeşildere ve Gölecik barajlarında çalışmalar sürüyor

Karacabey’de, kentin onlarca yıl sonrasına hitap edecek yatırımlar için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Bursa ve Karacabey kent protokolü, tarımsal kalkınma ve içme suyu açısından bölgede yılların hayali olan Yeşildere ve Gölecik barajlarındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Karacabey’de, kentin onlarca yıl sonrasına hitap edecek yatırımlar için çalışmalar hız
kesmeden sürüyor.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Karacabey Kaymakamı Hakan Kafkas, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Gültekin Saygısever, DSİ Bölge Müdürü Murat Şayan, Tarım ve Orman Bursa İl Müdürü İbrahim Acar, Yeşildere Mahalle Muhtarı Recep Orhan ve protokol üyeleri, önceki gün Yeşildere ve Gölecik barajlarında incelemelerde bulundu. Baraj şantiye alanlarında çalışmalar hakkında bilgi alan heyet, çalışmalardan dolayı ekiplere teşekkürlerini iletti.

Önemli katkılar sağlayacak

İlk olarak Yeşildere Barajı inşaat alanında bir açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “İnşallah bu baraj inşaatı tamamlandığı zaman, 38.500 dekar tarım alanı sulanacak ki bunların bir kısmı Karacabey sınırlarında, bir kısmı Bandırma sınırlarında; kentimize çok önemli bir katkısı olacak. Yeşildere Barajı, ‘tarım ve hayvancılığın başkenti’ olarak addedilen güzellikler şehri Karacabey’imizin tarımsal kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacak. Su demek verimlilik demek; su, gelir demek, kazanç demek. Dolayısıyla baraj şantiyemizdeki inşaat çalışmaları hummalı bir şekilde, tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Daha sonrasında Gölecik Mahallesi’nde devam eden ve Karacabey’in önemli ölçüde içme suyu ve yine tarımsal sulama ihtiyacını karşılayacak olan Gölecik Barajı’ndaki çalışmalar incelendi.

Karacabey çok şanslı bir dönem yaşıyor

Burada da açıklamalarını sürdüren Başkan Özkan, “Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ marifetiyle Karacabey’in içme suyu altyapısı yenileniyor. İnsan sağlığına çok da elverişli olmayan eski sistem gidiyor ve şu anda modern bir sistem ilçe halkımızın hizmetine sunuluyor. İşte burada Karacabey’in kaliteli içme suyu biriktirilip, Karacabey halkına da o yeni sistemle bu kaliteli suyu aktardığımızda, Karacabey’imizin bir numaralı sorunu hallolmuş olacak. Müteahhit firma cansiperane bir şekilde çalışmalara devam ediyor. Hem altyapı hem de üstyapı çalışmalarıyla beraber Karacabey gerçekten çok şanslı bir dönem yaşıyor. Gölecik Barajı bilindiği üzere Karacabeylilerin uzun yıllardır hayali olan bir proje. Burası hem tarımsal sulama noktasında bölgemize katkı sağlayacak hem de memba suyu kalitesinde bir içme suyunu Karacabeylilerle buluşturacak. Kanalizasyon, yağmur suyu, arıtma tesisleri ve içme suyu hatlarının yenilenmesi çalışmaları devam ediyor. İçme suyu noktasında da modern, çağdaş bir sisteme kavuşacağız. Bu noktada çalışmaların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu barajların bölgemize kazandırılmasında Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımız İbrahim Yumaklı’ya teşekkür ediyoruz. Yine Sayın valimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, DSİ Bölge Müdürlüğü’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

24 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register