Karacabey’de Ak Partinin en güçlü aday adayı mevcut başkan Ali Özkan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayının, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amacımız, milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirecek adaylarla çıkmaktır.” dedi. AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterdiği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kalan 83 günde ayak basmadık yer bırakmayacaklarını, gayret ve samimiyetle çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Öte yandan AK Parti’de 9 Kasım’da başlayan ve 22 Kasım 2023 tarihinde sona eren belediye başkanlığı aday adaylığı sürecine Karacabey’den 8 kişi başvurmuştu. AK Parti’de adeta demokrasi şölenine dönüşen aday adaylığı süreci Murat Erol’la start aldı. Ardından sırasıyla Şenol Erol, Vedat Tezol, Yelit Karakaşlar Yılmaz, Ertem İşcan ve Ahmet Candan’la devam eden aday adaylığı müracaatlarına daha sonra İsmail Ülker ve Zeki Demir de eklendi. Toplamda 8 aday adayı AK Parti’den Karacabey Belediye Başkanlığı’na talip olduklarını resmen açıklarken, mevcut Belediye Başkanı Ali Özkan da doğal aday adayı olarak Genel Merkez’den görev bekliyor.

AK Parti’nin Karacabey Belediye Başkan adayının önümüzdeki Pazar gününe kadar netlik kazanacağı ileri sürüldü.

Başkan Ali Özkan’ın liderliğindeki belediye, geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirdiği 109 hizmetle adeta ilçenin kalkınma ve gelişimine yeni bir soluk getirdi. Özkan’ın vizyoner bakış açısı ve kararlı yönetimi, ilçenin her alanında kendini gösteren olumlu değişimlerle taçlandı.

Başkan Özkan, alt yapı çalışmalarından yeşil alan düzenlemelerine, kültür etkinliklerinden sosyal projelere kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirdiği hizmetlerle adeta vatandaşların gönlünde taht kurdu. Vatandaşlar, başkanlarının samimi çabaları sayesinde ilçelerinin daha modern, yaşanabilir ve güvenli bir yer haline geldiğini gurur ve memnuniyetle ifade ediyorlar.

Özellikle Ali Özkan’ın liderliğindeki belediyenin katkıları, sadece fiziksel altyapıyı değil, aynı zamanda toplumsal dayanışma ve sosyal refahı da artırdı. Vatandaşlar, başkanlarının bu başarılarına olan sevgi ve saygılarını her fırsatta dile getiriyorlar. Başkan Ali Özkan, hizmetleri ve ilçeye kattığı değerle adeta bir dönemin ötesinde, vatandaşların kalbinde özel bir yer edinmiş durumda.

23 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register