AK Parti Karacabey Teşkilatından Gazetecilere Özel Kahvaltı

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Gültekin Saygısever, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Karacabey’deki gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kahve6’da düzenlenen kahvaltıya, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Gültekin Saygısever, İlçe Tanıtım Medya ve SKM Başkanı Kadir Faruk Günaydınlı ve Mali İşler Başkanı Ebru Dereboyu ile Karacabey’deki basın mensupları katıldı.

   Gazetecilerle bir süre sohbet eden Başkan Saygısever, gazeteciliğin çok zor ve gayret gerektiren bir meslek olduğunu söyledi.

   Siyaset ortamında gazetecilerle mesai yapmaya başladıktan sonra mesleğin zorluklarını gördüğünü ifade eden Saygısever, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın sektörü; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması adına önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

   Kahvaltıda yer alan Takip Gazetesi Sahibi Alper Tunalı, Karacabey Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yasin Keskin, Karacabey Haber Gazetesi Sayfa Editörü Gazeteci Ayhan Fidan ile Yörem Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nevzat Çakır ise, böylesine anlamlı bir günde kendileri için düzenlenen bu etkinlikten oldukça memnun olduklarını, toplumun her zaman yanı başında olan gazetecilerin böylesi bir günde unutulmaması gerektiğini belirtirken, bu ince ve düşünceli davranış için Başkan Saygısever ve AK Parti ilçe yöneticilerine teşekkür etti.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register