Cumhuriyet coşkusu tüm Karacabey’i sardı

Cumhuriyetimizin 100. yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Karacabey’de de büyük bir gururla ve coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Pazar Günü ise Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ve sonrasında ise Cumhuriyet Alanında resmi tören gerçekleştirildi.

Vatandaşlar ellerinde bayraklarla coşkuya ortak oldu

Cumhuriyet Alanındaki etkinliklerde şiir okumaları, güreş ve jimnastik gösterileri, halk oyunları gösterileri, ödül töreni ve geçit töreni gerçekleştirildi. Heykel’de vatandaşlar ve öğrenciler ellerinde bayraklarla coşkuya ortak olurken, düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas, Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Özkan, Kurtuluş mücadelesi ile temelleri atılan Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Özkan, aziz Türk milletinin Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacak güçte ve dirayette olduğunu söyledi. Özkan, “Cumhuriyetimizin 100. yılı, aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın da başlangıcı olacaktır. Bizler de bu düşünce ve bilinçle çalışıyor, ülkemizin ve şehrimizin geleceğini güçlü temellerle inşa etmeye gayret gösteriyoruz. 100 yıllık bu kıymetli emanetimizi de büyük bir gururla ve onurla taşımaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü

Etkinliklerde konuşan Karacabey Kaymakamı Hakan Kafkas ise “Bugün, geçmişimizden aldığımız güçle ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik çerçevesi içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare olarak ifade ettiği; geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlamamızın gururunu, onurunu, coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Etkinlikler devam edecek
Öte yandan, Karacabey’de Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 30 Ekim Pazartesi Günü saat
20.00’de ise Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde çocuklara yönelik tiyatro, illüzyon gösterisi ve Barış Manço gecesi düzenlenecek.
31 Ekim Salı Günü saat 20.00’de Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi, tekrar çocuklar için animasyon ve çeşitli gösterilere ev sahipliği yapacak.
01 Kasım Çarşamba Günü saat 20.00’de ise “100 Yıllık Miras Tarihi Karacabey Fotoğrafları Gösterisi” Şükran
Yemişçioğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

100. yıl etkinlikleri kapsamında 3 Kasım Cuma Günü de saat 15.00’te, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi 2.
Katta faaliyete geçecek Tarihi Fotoğraf Galerisi açılışı yapılacak.

Karacabey’de Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri 5 Kasım Pazar Günü de devam edecek ve saat 14.00’te, Taha Düğün Salonunda geleneksel toplu sünnet şöleni yapılacak.

329 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register