Karacabey’de kırsal mahallelerde de çalışmalar hız kesmiyor

Karacabey’in dört bir yanında altyapı ve üstyapı iyileştirme çalışmaları hızla devam
ederken, Başkan Özkan da çalışmaları bizzat yerinde inceliyor. Ortasarıbey
Mahallesindeki çalışmaları inceleyen Özkan, “Geniş bir coğrafyadayız, birden
bunların hepsini aynı anda bitirmek mümkün değil ama çok ciddi mesafe aldık,
%90’lara yaklaşıyoruz. Hava şartları uygun gittiği çerçevede de inşallah onları bu
dönemde bitirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Karacabey’in dört bir yanında altyapı ve üstyapı iyileştirme çalışmaları sürüyor.
Belediye Başkanı Ali Özkan da çalışmaları bizzat yerinde inceliyor. Özkan son olarak, Ortasarıbey Mahallesindeki çalışmaları inceledi. İncelemelerde, Ortasarıbey Mahalle Muhtarı Mustafa Ay ve Eskisarıbey Mahalle Muhtarı Asil Can da yer aldı.

Altyapı seferberliği
Özkan burada yaptığı açıklamada, “Kırsalda ve merkezde kilit parke taşı ve asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Bildiğiniz gibi Karacabey’imizde altyapı seferberliğini başlattık. İçme suyu, kanal ve yağmur suyu, Yeniköy’de arıtma tesisi inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Merkezde altyapısı biten yollarımız yapılıyor. Asfalt yapılıyor, parke kilit taşı çalışmaları yapılıyor. Kırsalda da bizim 64 tane mahallemiz var ve bu mahallelerimize şimdiye kadar 470 bin metre kare kilit parke taşı çalışması yaptık. Tabii geniş bir coğrafyadayız, birden bunların hepsini aynı anda bitirmek mümkün değil ama çok ciddi mesafe aldık, %90’lara yaklaşıyoruz. Hava şartları uygun gittiği çerçevede de inşallah onları bu dönemde bitirmeyi düşünüyoruz” dedi.

“Hayat standartlarını yükseltmek için çalışıyoruz”
“Ortasarıbey Mahallemizde muhtarlarımızın misafiri olduk. Burada çalışmalarımız güzel bir şekilde devam
ediyor. Yaklaşık 20 günden beri yapılıyor, 15 gün sonra da İnşallah hava şartları uygun olduğu zaman bitecek. Çamurdan, tozdan ve topraktan vatandaşlarımız kurtulmuş olacaklar.” diyen Özkan, “İşte biz de kırsal mahallelerimizin hayat standartlarını yükseltmek için her türlü çalışmaya gayret gösteriyoruz. Şimdiye kadar altyapı çalışmalarıyla uğraştık. Havai elektrik hatlarını merkezde yer altına aldık; içme suyu, kanal, yağmur suyu yapılıyor. Kilit park taş çalışmaları da bittiğinde inşallah bundan sonra üstyapı çalışmalarını gerçekleştirmek için fırsat bulacağız. Biz bu çalışmaların bütün Karacabey’imize, özellikle bugün Ortasarıbey Mahallemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Çok şanslı bir dönemdeyiz, sağanak sağanak yatırım yağıyor Karacabey’imize. Hem merkezde hem kırsalda birçok noktada çalışmalarımız var, yani bu çalışmaları bir gün boyunca gezmeye kalksak yetiştiremeyiz. Biz de fırsat buldukça bu çalışmaları kontrol etmeye, yerinde değerlendirmeye geliyoruz” diye konuştu.


Ortasarıbey Mahalle Muhtarı Mustafa Ay ise Başkan Özkan’a ve emeği geçenlere mahalle halkı adına teşekkür etti.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register