Karacabey’de ‘her evden lisanslı bir sporcu’ hedefi

Karacabeyli sporcular başarılarıyla göz dolduruyor

Spora ve sporcuya olan destekleriyle sporda adeta devrim yapan Karacabey
Belediyesi, ‘her evden lisanslı bir sporcu’ parolasıyla başarılarına hız kesmeden
devam ediyor. Bu kapsamda, belediye çatısı altında faaliyet gösteren Wushu
sporcuları Bursa’daki şampiyona sonrası Başkan Özkan’ı makamında ziyaret etti.
Sporcular kulübe kazandırdıkları 13 altın, 9 gümüş ve 2 bronz madalya ile Başkan
Özkan’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler.

Sporun ve sporcunun kenti Karacabey’de spora olan destekler başarılı sonuçlarla
geri dönüyor.


Karacabey Gençlik Spor Kulübü sporcuları geçtiğimiz günlerde Bursa’da gerçekleşen Bursa Wushu
Şampiyonası’na damga vurarak, başarılı müsabakalarla dikkatleri üzerlerine çekmişti. Karacabey Belediyespor çatısı altında şampiyonada yer alan sporcular, toplamda 13 altın, 9 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Karacabey Gençlik Spor Kulübü sporcuları, Antrenörleri Yılmaz Şahin ve Ömer Gönültaş ile birlikte Bursa Wushu Şampiyonası sonrasında Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyarete geldi.

“Destekleriniz sayesinde çok daha büyük başarılara ulaşacağız”

Bursa’daki şampiyonadan başarılar ile dönen ve Karacabey’de spora verilen desteklerden dolayı Başkan
Özkan’a teşekkür eden Antrenör Yılmaz Şahin, “Karacabey Gençlik Spor Kulübü olarak, 4-5 ve 18-19 Kasım
tarihlerinde düzenlenen Bursa Wushu Şampiyonası’na 25 sporcumuzla katıldık. Bu şampiyonadan 13 tane
birincimiz altın madalya, 9 tane ikincimiz gümüş madalya ve 2 tane üçüncümüz ise bronz madalya kazanarak bizleri onurlandırdı. Aynı zamanda kulübümüz, kulüpler bazında Bölge Üçüncülüğü elde etti. Antrenmanlarda zaman zaman malzeme eksikliğimiz oluyordu. Çocuklarımızla birlikte ne kadar zengin malzemeyle antrenman yapma şansı bulursak, yarışmalarda o kadar başarılı oluyorlar. Şimdi sizlerin sporcularımıza sağladığı bu yeni malzemelerle birlikte daha verimli antrenmanlar yaparak, çok daha büyük başarılarla sizlerin karşısına çıkacağız” şeklinde konuştu.

“Karacabey’e daha çok tesis kazandırmayı hedefliyoruz”

Karacabey’in adının sporla anılmaya başlamasından gurur duyduğunu ve ziyaretlerinden dolayı çok mutlu
olduğunu belirten Başkan Özkan ise “Öncelikle başarılarınızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Biz Karacabey’de, Karacabey Belediyesi olarak sporda hep birlikte bir devrim yaptık. Bizden önceki verilere göre lisanslı sporcu sayısı birkaç yüzlerle ifade ediliyordu. Şimdi bu sayıyı “her evden lisanslı bir sporcu” parolasıyla 11.000’e çıkardık. Bu çerçevede tek bir branşla 2.amatör kümede futbol takımımız vardı. Şimdi basketbol, voleybol, kort tenis, okçuluk gibi tam 22 branşta faaliyet gösteriyoruz ve birçok belediyeye örnek olacak bir sistemimiz var. Servislerimizle çocuklarımızı alıp spor salonuna götürüyoruz, hocalar eşliğinde spor yaptıktan sonra tekrar evlerine geri bırakıyoruz. Karacabey Belediyesi’nin spor alanındaki katkıları, Spor Bakanlarımızın da dikkatini çekti. Geçmiş dönemdeki Spor Bakanımız Sn. Muharrem Kasapoğlu’yla yaptığımız görüşme neticesinde Karacabey’e, gençlik merkezi, spor salonu, halı sahalar ve birçok yatırımı kazandırma imkânını bulduk. Sporcularımızın bu gayretleri neticesinde Karacabey’e daha çok tesis kazandırmayı hedefliyoruz. Karacabey Belediyesi olarak spor yapmak isteyen çocuklarımıza, gençlerimize, vatandaşlarımıza imkânlarımız dâhilinde her türlü desteği vermeye kararlıyız ve desteklerimiz de devam edecek. Bundan sonraki turnuvalarda, spor hayatınızda ve eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register