ASGARİ ÜCRET 2024 SON DAKİKA: Belli oluyor! Saati açıklandı: Yeni asgari ücret için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da

Son dakika haberi: 2024 asgari ücret zammı bugün açıklanabilir. Ankara’da asgari ücret trafiği hızlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret toplantısı için TÜRK-İş, TİSK ve hükümet yetkililerini Külliye’ye davet etti. ‘Asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak, asgari ücret belli oldu mu’ soruları gündemde sıcaklığını artırdı. Asgari ücret toplantısı için saat açıklandı. Gelen son dakika bilgisine göre masadaki en güçlü 2 zam senaryosu da belli oldu.

Son dakika haberleri: Asgari ücret 2024 için 2 toplantı gerçekleşti. Asgari ücret 2. toplantısı içinde rakamlar masaya gelirken, kamuoyunda spekülasyon yapılmaması için bu konu dillendirilmedi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. toplantısı bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek.

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Asgari ücret yüzde 34 Temmuz zammı ile net 11 bin 402 TL’ye yükseldi. 7 milyon çalışanı doğrudan 85 milyonu da dolaylı yoldan etkileyecek yeni asgari ücret için nefesler tutuldu.

Asgari ücret kısa sürede açıklanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret 3. toplantısı için TÜRK-İş, TİSK ve hükümet yetkililerini Cumhurbaşkanı Külliyesi’ne davet etti. Asgari ücret toplantısı saat 16:30’da başlayacak. Bu toplantıda bir rakam üzerinde anlaşılması bekleniyor.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register