Uludağ İçecek’ten 100. yıla armağan: “Bir Ulus Uyanıyor” konseri

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetin 100. yılı onuruna, Uludağ İçecek Türk AŞ. sponsorluğunda bestelenen “Bir Ulus Uyanıyor” adlı eserin dünya prömiyeriyle sahneye çıkıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı şerefine Türkiye’ye bir sanat eseri armağan etmeye hazırlanan Uludağ İçecek Türk AŞ., Besteci ve Orkestra Şefi Oğuzhan Balcı’ya bir senfonik eser sipariş etti.

100 yıl önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen kurtuluş mücadelesini, nice kahramanı, halkın sonsuz cesaretini ve vatan sevgisini konu alan, “Bir Ulus Uyanıyor” adlı eserin dünya prömiyeri, 10 Aralık 2023 Pazar günü saat 15.00’te, Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek. Solistler; Mezzosoprano Aylin Ateş, Tenor Ufuk Toker, Bariton Caner Akgün. Anlatımı da, Metin Yazarı Ersin Antep gerçekleştirecek.

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’ye armağan olacak eserin seslendirileceği konserin biletleri, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi ile Heykel Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu gişelerinden veya biletinial.com’dan satışa sunuldu. Konserin çok sayıda sanatseverin yoğun ilgisine sahne olması bekleniyor.

10 Aralık 2023 Pazar günü saat 15.00’te başlayacak konser, Merinos – Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Uludağ İçecek sponsorluğunda bestelenen “Bir Ulus Uyanıyor” adlı eser ile marka, Cumhuriyetin 100. yılında sanata olan desteğini tüm hızıyla sürdürmüş olacak.

KAYNAK: İHA

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register