Spor kenti Karacabey voleybolda da göz kamaştırıyor

‘Sporun ve sporcunun kenti’ Karacabey’de, spora yapılan yatırımlar meyvelerini vermeye devam ediyor. Tamamı Karacabeyli sporculardan oluşan ve alt yapıdan gelen sporcular, TVF 2.Lig’de mücadele eden Karacabey Belediyespor Voleybol Takımının formasını giyerken, sporcuları ve antrenörü ağırlayan Başkan Özkan, spora olan desteklerinin süreceğini söyledi.

Karacabey’in spora ve sporcuya her alanda desteği hız kesmeden devam ediyor.

‘Sporun ve sporcunun kenti’ Karacabey’de, spora yapılan yatırımlar meyvelerini vermeye devam ediyor.
Tamamı Karacabeyli sporculardan oluşan ve alt yapıdan gelen sporcular, TVF 2.Lig’de mücadele eden
Karacabey Belediyespor Voleybol Takımının formasını giyiyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdür Vekili Kerem Civelek, Antrenörler Burak Ünal ve İbrahim Çakan ile Karacabeyli voleybolcuları makamında ağırlarken, spora olan desteklerinin hız kesmeden süreceğini söyledi.

Başarılarla gurur duyuyoruz

“İlçemizde spora verdiğimiz önemi herkes yakından takip ediyor” diyen Başkan Özkan, “Göreve geldiğimizde yüzlerle ifade edilen lisanslı sporcu sayımızı, 2 dönemlik görev süremizde 10 binlere ulaştırdık. Şu anda ilçemizde aynı anda basketbol, karate, yüzme, jimnastik, zumba, voleybol, masa tenisi, kort tenisi, pilates, futbol ve okçuluk branşlarında spor yapılabiliyor. Sadece son bir haftada 1186 sporcu tesislerimizden faylanırken, bu rakam bir ayda 4 binin üzerine çıkıyor. Bu kategorilerin hemen hemen hepsinde ulusal başarılar elde ettik. Çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapması için yeni yeni spor tesisleri kuruyoruz. Bu yatırımların karşılığını almak bizim için büyük gurur ve mutluluk kaynağı” dedi.

Altyapıdan A Takıma Öte yandan, Karacabey Belediyespor Voleybol Takımının alt yaş kategorilerine Karacabey Anadolu Lisesi’nden 4 öğrenci, Dayı Karacabey Anadolu Lisesi’nden 2, Farabi Meslek Lisesi’nden 3, Endüstri Meslek Lisesi’nden 6, Şehit Serkan Şahin Ortaokulu’ndan 10, Tan Özkocaman Okullarından 10 ve Karacabey Ortaokulu’ndan 15 erkek sporcu katılırken, Karacabey Anadolu Lisesi’ndeki 4, Dayı Karacabey Anadolu Lisesi’ndeki 2 sporcu ve Bursa Sosyal Bilimler Lisesi’nden 1 öğrenci ile Şehit Serkan Şahin Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni, TOKİ Yüzbaşı Şehit Erhan Kındır İlkokul Öğretmeni, VF 2.Lig’de mücadele eden Karacabey Belediyespor Voleybol Takımına dahil oldular.

Kızların da ilgisi yoğun

Karacabey’de voleybol, kız çocuklarından da yoğun ilgi görüyor.

Bugün itibarıyla Karacabey Anadolu Lisesi’nden 10, Farabi Meslek Lisesi’nden 10, Borsa İstanbul Lisesi’nden 8, Dayı Karacabey Lisesi’nden 7, Karacabey Ortaokulu’ndan 28, Şehit Serkan Şahin Ortaokulu’ndan 22, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu’ndan 12, Adnan Menderes Ortaokulu’ndan 18, Muhsin Özdamar Ortaokulu’ndan 9, Tan Özkocaman Okullarından 21, İstiklal Ortaokulu’ndan 7, 14 Eylül Ortaokulu’ndan 4 ve Cumhuriyet İlkokulu’ndan da 6 kız öğrenci, alt yaş kategorilerinde Karacabey Belediyespor Voleybol Takımında ter döküyor.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register