NBA All-Star oylamasında ilk sonuçlar: Alperen Şengün kaçıncı sırada?

NBA All-Star halk oylamasında ilk sonuçlar açıklandı. Houston Rockets forması giyen 21 yaşındaki Milli basketbolcumuz Alperen Şengün, aldığı 335 bin oy ile Batı Konferansı ön alan (frontcourt) oyuncuları arasında yedinci sırada yer aldı.

NBA’de bu yıl 74. edisyonuyla Indiana’da düzenlenecek All-Star organizasyonunda halk oylamasının ilk sonuçları açıklandı. Houston Rockets forması giyen 21 yaşındaki Milli basketbolcumuz Alperen Şengün, oylamada almış olduğu 335 bin 115 oy ile Batı Konferansı ön alan (frontcourt) oyuncuları arasında yedinci sırada yer aldı. Tüm NBA’de ise en çok oy alan 23. oyuncu oldu.

NBA internet sitesi veya uygulaması üzerinden oy verebilirisiniz. İnternet sitesinde oy vereceğiniz sayfanın bağlantısı için buraya tıklayın!

Milwaukee Bucks forması giyen Yunan süper yıldız Giannis Antetokounmpo 2 milyon 171 bin 812 oy ile All-Star oylamasında en fazla oy alan isim olurken, Los Angeles Lakers’ın süper yıldızı LeBron James ise 2 milyon 8 bin 645 oy ile Batı Konferansının en çok oy alan ismi oldu.

Alperen Şengün bu sezon Houston Rockets forması ile yakaladığı çıkış ile MIP (En çok gelişim gösteren oyuncu) yarışında da, sezonun şu ana kadar oynanan bölümünde otoriteler tarafından ilk 3’te gösteriliyor. 2023/2024 sezonunda Rockets ile 32 karşılaşmada ortalama 32 dakika süre alan Alperen, 21.5 sayı, 9 ribaund, 5.2 asist, 1.2 top çalma ve 0.8 blok ortalamaları yakaladı. 

kaynak: MS

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register