Karacabeyli öğrenciler Uluslararası Gastronomi Fuarı’nda Türkiye şampiyonu oldu

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 2023 Uluslararası Gastronomi Fuarı’nda yemek yarışmasında 1 altın ve 4 gümüş madalya ile Türkiye Şampiyonu olan Karacabeyli öğrencileri ağırladı. KTSO Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin
Akbaba’nın da yer aldığı ziyarette Özkan, öğrencilere hediye takdim etti.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün 2023 Uluslararası Gastronomi Fuarı’nda yemek yarışmasında 1 altın ve 4 gümüş madalya ile Türkiye Şampiyonu olan öğrencileri ağırladı.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi Aşçılık bölümü öğrencileri Hasan Küçükibiş, Ergün Çelik, Ahmet Ballı, Muhammed Ahyem ve Münür Yavuz, katıldıkları Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda liseler arasında Türkiye 1.si olurken, bireyselde ise 4 gümüş 1 altın madalya sahibi oldular.

Büyük başarı

Ziyarette konuşan ve öğrencilerin Şefliğini üstlenen Ali Çelebi, “Eylül’de burada göreve başladım, gelir gelmez 5 kişilik bir ekip kurup İstanbul Uluslararası Yemek Yarışması’na hazırlandık. 4 aylık bir çalışma sonucu çocuklar bireyselde 4 gümüş, 1 altın madalya aldılar. Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda da 30 lise arasında Türkiye 1.si oldular. Beklentimizin üzerinde bir başarıyla geri döndük. Burada sizin nezdinizde çocuklara teşekkür ediyorum, gerçekten büyük bir başarı elde ettiler” dedi.

“Karacabey gastronomide de ünlendi”

Başkan Ali Özkan ise yaptığı açıklamada, Karacabey’in son yıllarda gastronomi alanında da ünlendiğini ve
bunun ilçeye ayrıca bir katma değer olduğunu belirterek, “Karacabey’in farklı kültürlerden esinlenerek bir araya getirdiği yemek kültürü de üzerine çalışmamız gereken ve ilçemize değer katacak konulardan biridir. Bu başarısından dolayı öğrencilerimizi ve siz değerli öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“Her zaman desteğe hazırız”

Özkan, bu alanda yapılacak çalışmalara seve seve katkı sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Müdür Hüseyin Akbaba da ilgi ve alakasından ötürü Belediye Başkanı Ali Özkan’a teşekkür etti.

Ziyaret sonunda takım üyelerine hediyelerini takdim eden Özkan, çocuklara olan katkılarından dolayı bölüm şefi Ali Çelebi’yi de tebrik etti.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register