Karacabey’in araç filosuna taze kan

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 2014 yılından bu yana belediye filosuna kazandırdıkları 65. yeni aracı müjdeledi. Özkan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde yaptığı görüşmeler neticesinde, bakanlıktan alınan hibeyle belediye araç filosuna yeni bir çöp kamyonu kazandırdıklarını söyledi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 2014 yılından bu yana belediye filosuna
kazandırdığı 65. yeni aracı sosyal medyadan duyurdu.

Özkan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde yaptığı görüşmeler neticesinde, bakanlıktan alınan hibeyle belediye araç filosuna yeni bir çöp kamyonu kazandırdıklarını söyledi.

Böylelikle Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde ilçe geneli ve kırsalda görev yapan çöp kamyonu sayısı 14
olurken, bunun yanında 3 süpürge kamyonu, 1 traktör, 2 kepçe, 7 kamyonet ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe merkezi ve kırsalda çalışmasını gerçekleştiriyor.

“Karacabeyliler hizmetin en iyisine layıktır”

Başkan Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bütünşehir Yasası ile birlikte ilçe merkezinde bulunan 21
mahalleye ve kırsalda bulunan 64 mahalleye, genel olarak baktığımızda tarımsal üretimin çok yoğun olduğu geniş bir coğrafyada 85 mahallemize hizmet götürmeye çalışıyoruz. Karacabey, Bursa’nın 17 ilçesi arasında yüzölçümü büyüklüğü olarak 2. ilçesidir. Kırsal mahallelerimiz tarımsal üretimin yoğun olarak yapıldığı, Türkiye’deki salçalık domatesin %40’ının üretildiği ve bunun yanında birçok zirai ürün, sebze, meyvenin yetiştiği yerlerdir. Gerekli hizmetin layıkıyla yapılabilmesi için gerek araç gerekse de iş makinalarının yeterli sayıda olması gerekiyor. Fakat 2014 yılında göreve geldiğimizde bu konuda maalesef çok sıkıntılı bir araç parkıyla karşılaştık ve göreve geldiğimiz andan itibaren belediyemize sürekli araç ve iş makinası kazandırmaktayız. Bunların da bir kısmını belediye bütçesinden, bir kısmını da çeşitli hibeler kullanarak, destekler alarak gerçekleştirdik. Kiralık araç kullanmayan nadir belediyelerden biriyiz. En son geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretimizde hibe olarak kazandırdığımız araçla birlikte göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana 65 yeni araç ve iş makinasının belediyemize kazandırılmasının ve doğal olarak hemşerilerimizin hizmetine sunulmasının sevincini yaşıyoruz. Hizmete sunulan 65 araçla birlikte araç parkurumuzu %70 oranında yeniledik.

Karacabey’imize hayırlı olsun diyoruz. Karacabeyliler hizmetin en iyisine layıktır. Onlara yakışan hizmeti
verebilmek için bu tür yatırımlarımız devam edecektir” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register