Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

Karacabey’de Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından market denetimleri aralıksız sürüyor. Denetimler kapsamında, marketlerde satışa sunulan ürünlerle ilgili son kullanma tarihi, fiyat ve kasa-etiket uyumu gibi konularda fırsatçılığa göz açtırılmıyor.

Karacabey genelinde marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik
denetimler sürüyor.

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler kapsamında, marketlerde
satışa sunulan ürünlerle ilgili son kullanma tarihi, fiyat ve kasa-etiket uyumu gibi konularda fırsatçılığa göz
açtırılmıyor.

Bazı marketlerde idari yaptırımlar uygulandı

Bu doğrultuda eylül-ekim ve kasım aylarında 62 markette denetimler yapılırken, bu marketlerden 16 tanesinde tarihi geçmiş ürün tespit edildi ve ilgili ürünler müsadere altına alınarak imha edildi. Ayrıca işletme sahibine idari yaptırım uygulandı.

Denetimler kapsamında ayrıca 11 markette de raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında farklılık olduğu tespit edilmiş olup, düzenlenen tutanaklar işletmenin bağlı bulunduğu Ticaret İl Müdürlüğüne bildirildi.

Göz açtırılmayacak

Karacabey genelinde market denetimlerinin kararlı bir şekilde sürdürüleceğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan, marketlerde satışa sunulan ürünlerde tüketim tarihi, gramaj, hijyen ve kasa-etiket uyumu kriterlerin denetlendiğini, uyumsuzluk tespit edilen marketlerle ilgili idari işlemlerin yapıldığını vurguladı.


Zabıta ekiplerinin ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Başkan Özkan, vatandaşların sağlıklı ürünler tüketmesi için denetimlere aralıksız devam edeceklerini kaydetti.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register