Bursa’da şiddetli rüzgar 250 yıllık çınarı devirme anı kamerada

Bursa’da dün gece itibari ile etkisini gösteren fırtına önüne gelen ne varsa uçurdu. 250 yıllık bir çınar ağacının devrilme anı kameraya yansırken, 10 saniye önce yoldan geçen bir araç, şans eseri ağacın altında kalmaktan son kurtuldu.

Bursa’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılının ardından şiddetli rüzgar dün gece itibariyle etkisini gösterdi. Kent merkezinde hayatı olumsuz etkileyen fırtına önüne geleni uçurdu. Bursa’da 510 yıllık geçmişi bulunan tarihi Hüsnügüzel Kaplıcası’nın bahçesindeki 250 yıllık anıt çınar ağacı fırtınaya dayanamadı. Saatteki hızı 100 kilometreye ulaşan fırtına sebebiyle devasa çınar kökünden koparak yola devrildi. O anlar bir apartmanın güvenlik kamerasına anbean yansırken, ekipler ağacın dallarını keserek trafiği açtı .Çınar ağacı eski Askeri Hastanenin duvarında da hafif hasara yol açtı.

Öte yandan kent merkezindeki bir çok ağaçta fırtınaya dayamadı. Rüzgarın savurduğu iki ağaç kökünden koparken, o anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

BURSA’DA DÜN GECE İTİBARİ İLE ETKİSİNİ GÖSTEREN FIRTINA ÖNÜNE GELEN NE VARSA UÇURDU. 250 YILLIK BİR ÇINAR AĞACININ DEVRİLME ANI KAMERAYA YANSIRKEN, GÖRÜNTÜLERDE 10 SANİYE ÖNCE GEÇEN BİR AĞACIN ŞANS ESERİ FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ. (AHMET BURAK ÖZTÜRK/BURSA-İHA)

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register