SON DAKİKA: İstanbul ve Bursa’da hissedilen bir deprem meydana geldi

Gelen son dakika bilgisine göre İstanbul ve Bursa’da hissedilen şiddetli bir deprem meydana geldi. Gelen ilk verilere göre Avrupa Sismoloji depremin şiddetini 5,2 olarak ölçtü.

AFAD’ın verilerine göre ise depremin şiddeti 5,1 olarak ölçülürken depremin merkez üssü Bursa’nın Mudanya ilçesi olarak belirlendi. Deprem yüzeye 9 kilometre mesafede gerçekleşti.

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy meydana gelen bu depremin beklenen Marmara depremi olmadığını bu depremin güneyde gerçekleşen bir deprem olduğunu dile getirdi.

Bu depreme şu aşamada öncü bir deprem deme şansımız şu adamada yok diyen Ersoy, sosyal medyada ‘Daha büyük bir deprem bekleniyor’ görüşünün yayılmasının doğru olmadığını duyurdu.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA’DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya meydana gelen depremle ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada;

‘Marmara Denizi, Gemlik açıklarında 5,1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.’ ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register