Başkan Özkan’dan Engelliler Günü mesajı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Özkan mesajında, engelli bireylere sevgi, hoşgörü ve empati ile yaklaşabilmenin tüm toplumun öncelikli sorumluluklarından biri olduğuna vurgu yaparak, Karacabey’de tüm engelleri sevgi ve empati ile aştıklarını söyledi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.


Özkan mesajında, engelli bireylere sevgi, hoşgörü ve empati ile yaklaşabilmenin, tüm toplumun öncelikli
sorumluluklarından biri olduğuna vurgu yaptı.


Başkan Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile tüm toplumu ilgilendiren, herkesin empati ile yaklaşması gereken önemli bir konudur. Çünkü herkesin birer engelli adayı olduğunu unutmadan yaşamalı, engelli vatandaşlarımıza elimizden gelen desteği verip, engelleri sevgi ve hoşgörüyle ortadan birlikte kaldırmalıyız. Hayattaki birçok engele rağmen yaşama tutunmaya çalışan engelli vatandaşlarımızın daha rahat, daha mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak için yapılması gerekenler hepimizin ortak görevidir. Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi de engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak açısından önemli bir gündür” dedi.

Karacabey’de tüm engeller sevgiyle aşılıyor

Başkan Özkan mesajında, ‘güzellikler şehri’ Karacabey’deki tüm belediyecilik hizmetlerini özel gereksinimli
bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde planlayıp hayata geçirdiklerini de söyledi.

“Sosyal belediyecilik anlayışı ile engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” diyen Özkan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engellilerin yaşadığı sorunlara karşı toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte huzur ve mutluluk içerisinde bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register