Başkan Özkan’dan 6 Şubat depremleri için anma mesajı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizin tarihte eşine az rastlanılacak düzeyde, ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen iki büyük deprem yaşadığını anımsatarak, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olan depremlerin acısını, ilk günkü gibi yüreğimizde
hissettiğimizi söyledi. Özkan, “Yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına ve milletimize sabırlar diliyorum” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı.

Özkan, ülkemizin tarihte eşine az rastlanılacak düzeyde ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen iki büyük deprem yaşadığını anımsatarak, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olan depremlerin acısını, ilk günkü gibi yüreğimizde hissettiğimizi söyledi.

“Aziz milletimiz bu süreçte tek yürek oldu”
Başkan Özkan, “6 Şubat 2023’te, ülkemizde Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem yaşadık. 11 ilimizde etkisi görülen ve milletimizi yasa boğan asrın felaketinin üzerinden bir yıl geçti. Yaşanan bu felaket, milletimizin yüreğinde tarifi imkânsız bir acı bıraktı. Afetin hemen ardından devletimiz tüm imkânlarıyla yaraları sararken, devlet-millet el ele vererek, güçlü bir dayanışmanın emsalini de tüm dünyaya göstermiş oldu. Deprem maalesef coğrafi olarak ülkemizin gerçeği. Nerede, ne zaman olacağını bilemiyoruz. Bu yüzden de doğru bir planlama ve güvenli yapılarla hem bugünümüzü hem de gelecek nesillerimizi koruma altına almak hepimiz için en önemli görevdir” diye konuştu.

Karacabey’den deprem bölgesine büyük destek
Depremin yaşandığı ilk andan itibaren, Karacabey’in tek vücut olarak deprem bölgesine büyük destek verdiğini anımsatan Özkan, ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen ve ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin ilk saatlerinden itibaren başladığımız, personelimizin ve vatandaşlarımızın desteği ile çığ gibi büyüyen yardım kampanyası 1 ay boyunca devam etmiş ve 55 kamyon ve tırdan oluşan araçlarla konteynırlardan temel gıda ve giyime on binlerce parça eşyayı bölgeye ulaştırmıştık. Bunun yanında, ilçemize ulaşan depremzedeler için de Karacabey Kaymakamlığı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Karacabey Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonuyla çeşitli yardım ve destek çalışmalarımız oldu. Ve ilk günlerde kurduğumuz teknik personelden oluşan bir ekibimizi AFAD ile koordineli olarak, Kahramanmaraş ve Hatay’a göndermiştik. Elbette burada acı da olsa bazı tecrübeler edindik. Bununla ilgili ekiplerimizin de deneyimlerinden faydalanarak, bir arama kurtarma aracı ve ekibi için çalışmalara başladık. Hatta birçok personelimiz bu konuda gerekli uzmanlardan eğitimlerini tamamladı. Bunun yanı sıra AKUT ile yaptığımız iş birliği neticesinde, Karaca Park içerisinde modern bir eğitim merkezi bir ay içerisinde tamamlanmış olacak. Elbette temennimiz bunlara hiç gerek kalmaması ama deprem ülkesinde yer alan konumumuz, bu tarz afetlere karşı bilinçli ve koordinasyon içerisinde olmamızı gerektiriyor. Bu konuda hazır olmak, kurum ve kuruluşların önemli bir vazifesidir. Bu vesileyle, 6 Şubat 2023’te yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına ve milletimize sabırlar diliyor, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin bir daha böyle büyük bir felaketi yaşamamasını temenni ediyorum” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register