AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk Kimdir?

Mehmet Öntürk, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğmuş bir iş insanı ve siyasetçidir. Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Öntürk, başarılı kariyeriyle dikkat çekmektedir. İş dünyasında ve siyasette önemli görevler üstlenmiş, Antakya Ticaret Borsası’nda Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Evli olan Mehmet Öntürk, Hatay’da tanınmış bir isimdir. Peki AK Parti Hatay Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk Kimdir? Detaylar haberimizde..

Mehmet Öntürk Kimdir?

Mehmet Öntürk, Hatay Kırıkhan doğumlu bir iş insanı ve siyasetçisidir. 18 Mart 1970 tarihinde doğan Öntürk, ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde başlamış ve bu bölümden mezun olmuştur.

Mehmet Öntürk, kariyeri boyunca çeşitli sektörlerde liderlik yapmıştır. İktisatçı, sanayici ve çiftçi kimliklerini bünyesinde barındıran Öntürk, şu şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı ve üyelik görevlerini üstlenmiştir: Öntürk Gübre, Tarım Ürünleri Limited Şirketi, Set Tohumculuk AŞ ve Önder Petrol Limited Şirketi. Ayrıca, Antakya Ticaret Borsası’nda Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla sürdürmüştür.

Mehmet Öntürk, aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir ve evli bir aile babasıdır. Hatay’da doğup büyüyen ve iş dünyasında başarılı bir kariyere sahip olan Mehmet Öntürk, siyaset ve iş dünyasıyla öne çıkan bir isimdir.

KAYNAK: İHA

0 Yorum

Yorum Yap

Login

Hoş geldin! Hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifreni mi unuttun?

Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Lost Password

Register